ZŠ Návštěva žáků 1. třídy v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové nad Lab

V pátek 17. května 2024 se žáci naší 1. třídy vydali na výlet do nedaleké knihovny Slavoj. Tato akce byla součástí jejich vzdělávacího programu, který se zaměřuje na literaturu a čtení.

Žáci byli nadšeni, hned jak do knihovny vstoupili. Paní knihovnice je přivítala a provedla je dětským oddělením, až do přednáškové místnosti.  Zde se seznámili s postavou Krtečka, který je jedním z nejoblíbenějších hrdinů dětské literatury. Porovnávali, jak moc se Krteček podobá skutečnému krtkovi, jehož někteří viděli na zahradě, na poli nebo v lese, čím se živí a jak je v přírodě užitečný.

Paní knihovnice jim pověděla, že autorem postavičky Krtečka je Zdeněk Miler, český ilustrátor a autor knih pro děti. Také se dozvěděli, že Krteček zažil spoustu dobrodružství zpracovaných v mnoha příbězích, a dokonce letěl i do vesmíru! To je pro malé čtenáře velmi vzrušující informace.

Nakonec si žáci poslechli příběh z knihy “Krtek a zelená hvězda”, která se jim moc líbila.

Celý výlet do knihovny byl pro žáky nejen poučný, ale také zábavný. Měli možnost si prohlédnout další dětské knížky, které je lákaly svými ilustracemi a příběhy. Doufejme, že se i díky této návštěvě z nich stanou  nadšení čtenáři a budou knihovnu Slavoj rádi navštěvovat i v budoucnosti.