AKTUALITY Z MŠ

Mateřská škola logopedická Choustníkovo Hradiště

7. 10.  Relaxační dopoledne

Navštívíme sportovní halu 24/7 Gym by Attitude ve Dvoře Králové nad Labem. Trenérka si pro nás připravila balanční cvičení  s pohádkou a závěrečnou relaxaci v houpacích sítích.

Od 30. 9. se budeme každý měsíc setkávat na našich Logohrátkách

Kde se společně s kamarádem Logopedíkem pustíme do společného povídání a hry s řečí.

Projekt Zdravý životní styl – 2. část s názvem Cukr jako hračka

Kdy? Ve čtvrtek 17. 9. 2020, v čase 8,00 – 9,30 s výživovou poradkyní Mgr. Radkou Drobnou

Program je zaměřen na význam cukru ve výživě a druhy cukru, doporučené dávky cukru v dětském věku, dětské sladkosti, porovnání množství cukru v nejoblíbenějších sladkostech a nápojích. Děti z mateřské školy získají znalosti o následcích nadměrné konzumace cukru. Děti aktivně pracují s pomůckami. Pro žáky základní školy je program rozšířen o postup výroby cukru, o možnou úsporu financí a vhodné návyky při nakupování. Propočítají množství cukru v některých nápojích a pochutinách. Žáci aktivně pracují ve skupinkách. V praktické části si připraví sladkou ochutnávku ve zdravé verzi.

Financováno z MUP KHK

Územní plán obce Nahořany - Obec Nahořany, Dolsko, Doubravice, Lhota u Nahořan, Městec

Od 10. 9. 2020 je vstup do školy zakázán.

Neplatí pro děti, žáky a zaměstnance školy.

Na základě Mimořádného opatření MZ nemusí děti, žáci ani pedagogičtí pracovníci  používat ochranné prostředky k zakrytí úst a nosu.

https://www.specskola.cz/wp-content/uploads/2020/09/Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani.pdfMimořádné opatření – celé znění

Zahájení školního roku 2020/2021

Milé děti, těšíme se na vás v úterý 1. září 2020 v 8:00 hod. v MŠ.

Vstup do školy pro dospělé doporučujeme s rouškou. Chraňme naše děti.

Děkujeme za pochopení.

Další informace k 1. září 2020

• Školní budovy budou otevřeny v 7,30 hodin.
  • V úterý 1. 9. 2020 se rodiče nebudou přezouvat.
  • Po uvítání bude následovat informativní schůzka s rodiči. Zároveň společně vyplníme potřebné dokumenty.
  • Provoz školní jídelna bude zahájen 1. 9. 2020. Podmínkou je, že ­ zákonný zástupce žáka vyplní přihlášku ke stravování.