AKTUALITY Z MŠ

Mateřská škola logopedická Choustníkovo Hradiště

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. 2021 se pro všechny děti otevírá MŠ (nejen pro předškoláky).

Dne 20. 1. 2021 se uskuteční focení

Děti se budou fotit v 10:00.

7. 10.  Relaxační dopoledne

Navštívíme sportovní halu 24/7 Gym by Attitude ve Dvoře Králové nad Labem. Trenérka si pro nás připravila balanční cvičení  s pohádkou a závěrečnou relaxaci v houpacích sítích.

Od 30. 9. se budeme každý měsíc setkávat na našich Logohrátkách

Kde se společně s kamarádem Logopedíkem pustíme do společného povídání a hry s řečí.

Projekt Zdravý životní styl – 2. část s názvem Cukr jako hračka

Kdy? Ve čtvrtek 17. 9. 2020, v čase 8,00 – 9,30 s výživovou poradkyní Mgr. Radkou Drobnou

Program je zaměřen na význam cukru ve výživě a druhy cukru, doporučené dávky cukru v dětském věku, dětské sladkosti, porovnání množství cukru v nejoblíbenějších sladkostech a nápojích. Děti z mateřské školy získají znalosti o následcích nadměrné konzumace cukru. Děti aktivně pracují s pomůckami. Pro žáky základní školy je program rozšířen o postup výroby cukru, o možnou úsporu financí a vhodné návyky při nakupování. Propočítají množství cukru v některých nápojích a pochutinách. Žáci aktivně pracují ve skupinkách. V praktické části si připraví sladkou ochutnávku ve zdravé verzi.

Financováno z MUP KHK

Územní plán obce Nahořany - Obec Nahořany, Dolsko, Doubravice, Lhota u Nahořan, Městec

Od 10. 9. 2020 je vstup do školy zakázán.

Neplatí pro děti, žáky a zaměstnance školy.

Na základě Mimořádného opatření MZ nemusí děti, žáci ani pedagogičtí pracovníci  používat ochranné prostředky k zakrytí úst a nosu.

https://www.specskola.cz/wp-content/uploads/2020/09/Mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani.pdfMimořádné opatření – celé znění

Zahájení školního roku 2020/2021

Milé děti, těšíme se na vás v úterý 1. září 2020 v 8:00 hod. v MŠ.

Vstup do školy pro dospělé doporučujeme s rouškou. Chraňme naše děti.

Děkujeme za pochopení.

Další informace k 1. září 2020

• Školní budovy budou otevřeny v 7,30 hodin.
  • V úterý 1. 9. 2020 se rodiče nebudou přezouvat.
  • Po uvítání bude následovat informativní schůzka s rodiči. Zároveň společně vyplníme potřebné dokumenty.
  • Provoz školní jídelna bude zahájen 1. 9. 2020. Podmínkou je, že ­ zákonný zástupce žáka vyplní přihlášku ke stravování.