Logohrátky MŠ

V naší školce proběhla další návštěva logopedky s Hrošíkem Logopedíkem. Děti si na koberci v kruhu zopakovaly, co všechno vidí na hrošíkovi. Uvědomovaly si mluvidla pomocí vibračních hraček. Užily si i trénink usměrňování výdechového proudu pomocí bublifuku, při kterém zároveň fixují i znalosti barev. Pohybová hra s alikvótní píšťalou je také bavila. Čekala je další pohybová hra s odlišováním tří zvuků: traktor DDD, auto TÚTÚ, panenka – NANA, podle kterých vyhledávaly svá stanoviště s obrázky. Poslední aktivitou byla motorická dráha – děti přecházely po úzké ploše 10cm nad zemí, byla třeba dopomoc pedagožek. Na děti čekaly nástrahy v podobě žraloka nebo krokodýla, které musí překročit. Děti přenášely obrázky přes dráhu a na konci ho společně pojmenovaly a za odměnu přilepily suchým zipem na sedací vak. Domů si s sebou odnesly vyrobený MagicBalls s papírovou koulí z dechového cvičení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více fotografií na

https://logopedickaskola.rajce.idnes.cz/Logohratky_MS_24._11./