ZŠ – Výlet do Prahy

V úterý 23. dubna III. a IV. třída vyrazily na výlet do Prahy.

Jeli jsme rychlíkem  z Jaroměře a někteří si ani nemohli vzpomenout, kdy naposledy seděli ve vlaku. V deset hodin jsme už stáli před Hlavním nádražím v Praze a vyrazili poznávat naše hlavní město. Svezli jsme se metrem na Malostranské náměstí a po Starých zámeckých schodech stoupali na Pražský Hrad.  Tam jsme si podrobně prohlédli Zlatou uličku, Baziliku sv. Jiří, Starý královský palác s Vladislavským sálem  a samozřejmě katedrálu sv. Víta. Na schodech Starého probošství jsme se naobědvali a po Nových zámeckých schodech sešli na Karlův most. Projít Kampu jsme nestíhali, ale most jsme si prohlédli důkladně. Nezapomněli jsme na Čertovku, ani na sochu Bruncvíka, sv. Jana Nepomuckého nebo hlavu Bradáče. Pak jsme pospíchali na Staroměstské náměstí. Tady jsme obdivovali orloj, ale na podrobnou prohlídku celého náměstí už bohužel nezbyl čas. Čekalo nás ještě Václavské náměstí a chtěli jsme si prohlédnout slavné Myslbekovo sousoší sv. Václava. A potom už nám zbýval jen kousek cesty na Hlavní nádraží a cesta vlakem domů. Žáci po celou dobu si vše pozorně prohlíželi a poslouchali vyprávění a pověsti o jednotlivých památkách. Po cestě také odpovídali na otázky a za odpovědi dostávali „Pražské groše“.