Při nácviku čtení v 1. ročníku uplatňujeme metodu SFUMATOneboli Splývavé čtení. Tato metoda klade důraz na pomalé, ale důsledné zafixování písmen a správné tvoření hlásek. Zpočátku se hlásky vyslovují velmi hlasitě, s prodlouženou délkou, dochází tak zároveň i ke cvičení dechu důležitému k budoucímu plynulému čtení. Metoda Splývavého čtení zároveň vychází ze zážitků a prožitků žáků. Jedním z největších zážitků byl pro děti balík od babičky Boženky z Brna, která dětem poslala několik drobností začínajících na písmeno B. Bublifuk a brčka, jsme hned využili při dechových cvičeních a brčka se nám hodila i ve výtvarné výchově, kde děti s jejich pomocí vytvořily roztomilé bacily. V listopadu prvňáčci završili 1. období (tzv. období OSBUA), ve kterém se naučili všechny 4 tvary prvních 5 písmen: O, S, B, U a A.

Celá fotogalerie zde:

https://www.rajce.net/a16648961