Projektový týden ‚‚Podzim“- 2. třída

Během týdne před podzimními prázdninami jsme uskutečnili projektovou výuku na téma podzim.

Děti měly za úkol si z domova donést několik jablek, mrkví, popř. jiného ovoce či zeleniny sklízené na podzim. Sešla se nám taková spousta ovoce, zeleniny a dokonce i jablečných přesnídávek a zavařené červené řepy, že jsme mohli experimentovat po celý týden.

Vlastníma rukama jsme dokázali vyrobit báječný jablečný pudink a jablečno-mrkvovou šťávu, na čemž  jsme si pak velmi pochutnali.

Ve výtvarné výchově jsme malovali dráčka na podzimní obloze ozdobeného spoustou mašlí na dlouhém ocasu.

V pátek v rámci pracovních činností jsme pak znovu lisovali šťávu z mrkve a zbylých jablíček a také jsme stihli vydlabat strašidelnou dýni.

V průběhu celého týdne jsme si povídali o podzimu, o jeho významu, o změnách v přírodě, o chování živočichů a rostlin před zimou. Podle listů a plodů jsme určovali stromy a keře.

V českém jazyce děti sbíraly papírová jablíčka z tabule a četly názvy, které na nich byly napsány.

Jablíčka jsme pak rozmístili po třídě a děti si poprvé vyzkoušely běhací diktát, při kterém přečtené a zapamatované slovo napsané na jablíčku, v lavici přepíší do sešitu. Zjistili jsme, že to není tak snadné, jak se zprvu zdálo.

Slova, která jsme si tímto nacvičili, jsme pak vpisovali do textu s podzimním příběhem.

V matematice jsme počítali s draky, počítali jablka a hrušky a řešili složitější rébusy.

Celý týden jsme si náležitě užili, jak dokládají přiložené fotografie.

Žáci 2. třídy a třídní učitelka Lenka Marečková

Více Fotografií na