Projektový den: ‚‚Dary podzimu“ v první třídě

Dne 22. 10. proběhl u nás ve třídě projektový den Dary podzimu. Prvňáčci si hravou formou procvičili počítání jablíček a hrušek, čtení písmen a slabik na barevném listí. Povídali jsme si o jednotlivých druzích ovoce a zeleniny. Nechyběla samozřejmě ani oblíbená ochutnávka se zavázanýma očima, kde žáci všemi smysly vnímali a poznávali, jakou má ovoce či zelenina barvu, chuť, tvar a jak voní. Vyprávěli jsme si o možnostech zpracování ovoce. Největším zážitkem celého projektového dne byla příprava domácího jablečno-mrkvového moštu v odšťavňovači. Všichni si velice pochutnali a byli pyšní, že si mošt sami vyrobili. V průběhu projektového dne nechyběli hudebně pohybové říkanky a zpěv písní s podzimní tématikou. Tento den jsme zakončili výrobou podzimních stromů, které nám nyní dělají radost na nástěnce v budově školy.

Vypracovala Bc. M. Mrázová