Projekt: ‚‚Velikonoce“ – 1. třída

Na škaredou středu se u nás ve třídě nikdo nemračil, nezlobil, neškaredil. V tento den u nás proběhl projektový den – Velikonoce. Žáci se seznámili s původem největšího křesťanského svátku, se symboly Velikonoc a jejich významem. Prvňáčci dotrénovali koledu, protáhli svoje těla v básničce s pohybem, barevně počítali příklady v kuřátkách, kohoutech, zajíčcích a beráncích. Procvičili prostorové a zrakové vnímání ve skládání tangramu. Čtení probíhalo hravou formou, přiřazování odpovědí k otázce pomocí kolíčků. Po svačině jsme si zamlsali a pochutnali na piškotovém beránkovi, který upekl Vojta s mamkou. Následovala prohlídka naší nové školní zahrady sloužící jako venkovní učebna. V jejich prostorech se odehrával koncert na příčnou flétnu, někteří žáci viděli a slyšeli hru na hudební nástroj úplně prvně. Školní zahradou jsme prošli stanoviště s otázkami, vzorně zodpověděli a vyluštili tajenku.

Přeji rodičům i dětem krásné Velikonoce.

Bc. M. Mrázová