Přednáška Tanzánie

V pátek přijel do naší školy cestovatel z České Skalice, Jiří Rosa. Ten nás v rámci pokračování projektu Afrika seznámil se životem v Tanzánii.

Před samotnou přednáškou jsme panu Rosovi  darovali hmotné dary od našich žáků (papíry, sešity, tužky, pastelky, lepidla, atd.). Tyto potřeby budou v průběhu další cesty předány základní škole na tanzánském venkově, na jejímž založení se cestovatel podílel.

Při následujícím vyprávění jsme mohli nahlédnout do nelehkého, ale spokojeného života místních obyvatel, do zvyků, rituálů a běžného života různých národností žijících v Tanzánii.

Další poutavé vyprávění nás pak zavedlo do zvířecí říše africké krajiny, která je pro nás tak odlišná.

Celé vyprávění pak cestovatel prokládal nesčetnými historkami, které při svých dobrodružstvích zažívá.

Pan Rosa s sebou přinesl zajímavé africké předměty denní potřeby, např. z kmene Masajů (korálkový límec, boty z pneumatiky, masajskou hůl, masajský pléd, masky), které si děti mohly samy vyzkoušet a nakonec si zkusily zahrát na pravý africký buben.

Přednáška byla velmi zajímavá a přínosná i v tom, že si děti mohly udělat představu, jak nelehký život zažívají děti na druhé straně planety.

Věřím, že další setkávání s odlišnými kulturami budeme moci zažít i v příštích letech.