MŠ ZDRAVÉ NOŽKY

1. 10. 2022 MŠ

Opět nás přijela navštívit paní Adamcová, tentokrát s programem pro zdravé nohy. Začala vypravováním o tom, proč je důležité nohy posilovat. Děti chodily nejen po rovném povrchu, ale také po speciálním masážním kořenovém koberci, prošly se po chodníčku ortopedické podlahy, zacvičily si na různých podložkách.

Děti posílily nohy cvičební fyzioterapeutickou sestavou (chod po špičkách, po patách a jiné). Pohrály si s masážními míčky a masážními ježky, vyzkoušely několik zábavných rovnovážných cviků používaných při cvičení jógy. Nikdo se nenudil. Pobavily jsme se i takovou výjimečností, jakou je kreslení obrázku nebo mačkání a trhání papíru nohou. Celý program nám lektorka zakončila přenosnou Kneippovou masážní koupelí, která u dětí sklidila velký úspěch.

Proč jsme vybrali tento program? V ploskách nohou se nacházejí receptory, které vestibulárním oblastem v mozku poskytují důležitou informaci o uspořádání povrchu. Díky této informaci si tělo může vypočítat rozložení váhy a přizpůsobit vlastní postoj tak, aby došlo k zachování vzpřímené pozice a rovnováhy. Nerovnosti jsou jedním z nejopomíjenějších podnětů. Dítě v raném věku by jim mělo být vystaveno soustavně. I díky nim si vytvoří unikátní synapse pro svůj zdravý motorický vývoj. Co bylo pro děti zpestřením dne, bylo pro nás pedagogy dalším přínosem pro práci při rozvoji dětí.

Celá fotogalerie zde: https://www.rajce.net/a18145646