MŠ – Broučci a hmyz

Dnes nás přijela navštívit paní Hana Adamcová, lektorka vzdělávací a výtvarné činnosti pro děti předškolního věku, aby nám představila zástupce hmyzího světa. Za pomocí opravdu realistických modelů i se zvuky, se děti seznámily s dalšími zástupci hmyzího světa, jako jsou ruměnice, včely, sršni, mravenci, atd. Zkoumaly nejen samotný hmyz a broučky pomocí lupiček s 10-ti násobným zvětšením, ale i jejich chodbičky v kůře. Vypravovala, proč je na světě třeba komár, pavouk, moucha. Nad maketou ptačího hnízda krmily mláďata sýkorky mouchami, komáry i broučky. A aby nebyly broučkové brány pouze jako potrava, tvořily jim děti vlastní hmyzí domečky. Zkusily si také, jak se vábí ploštice nebo jaký je mýtus, že cvrček hraje na housle. Opravdu tomu nebyl zvuk cvrčka moc podobný. Vyzkoušely si na hřebínku, jak takové cvrkání vzniká. Na závěr se u písničky proletěly jako světlušky. Při odpočinku jsme společně vyhledávali v knihách a ověřovali, co si děti pamatují a dokáží popsat – pojmenovat.

Celá fotogalerie zde: https://www.rajce.net/a18197971