Logohrátky MŠ

Děti se přivítaly s čarodějnicí i Logopedíkem, společně jsme si zopakovali, o čem jsme si už povídali. Poté byla představena čarodějnice, která umí různé obličeje – artikulační cvičení. Následovalo sfoukávání svíček na vykouzleném mechanickém dortu. Poté si děti vylosovaly obrázek, který měly napodobit. Další aktivitou byla hra: „Hoď si a hraj“, zaměřená na napodobování a pojmenování barev. Dále rozšiřovaly slovní zásobu za pomocí obrázků na kartičkách. Stejné obrázky formátu A4, si děti losovaly, a když ho pojmenovaly, mohly ho zmačkat do koule a hodit na označené místo. V závěru jsme se přesunuly do tělocvičny, kde jsme hráli adaptaci na hru „Cukr, káva limonáda“ s odlišováním délky vyslovované slabiky LA. Kdo se posunul až k čarodějnici, mohl si z její mísy vylovit odměnu za dnešní činnosti (mísa s rýží a hračkami z Kinder vajíček taktilně stimuluje hmat).