Návštěva letiště

Zajímavým odpoledním setkáním v měsíci červnu byla pro děti z internátu a školní družiny exkurze do Aeroklubu v Žirči ve Dvoře Králové nad Labem. Při příjezdu autobusem na nás čekali zkušení piloti, kteří nám představili, jak letiště funguje a pro jaké typy letadel je určeno. Na ploše u hangáru pro nás měli piloti na ukázku připravena dvě letadla, z toho jedno motorové a druhé bylo větroň, které jak už název napovídá lítá pouze pomocí „větru“. Děti tak měly možnost poznat obě letadla zblízka

a vyzkoušet si pod dohledem nejrůznější páčky a tlačítka. Na závěr byl pro děti připraven akrobatický let s modelem letadla, který byl velkým zpestřením a zážitkem celé akce. Zaměstnanci pro nás otevřeli i místní „Bistro u Vrtule“, kde si děti mohly zakoupit osvěžující občerstvení. Nazpátek jsme se společně vydali procházkou podél letiště a naše další zastávka byla na dětském hřišti v Žirči, které bylo pro děti milým překvapením. Poté jsme prošli přilehlým, barevně rozkvetlým parkem plným zeleně a pokračovali polní cestou až do cíle. Všechny děti dostaly velkou pochvalu jak celé odpoledne a zejména pěšky cestu zpět, při které nás celou dobu hřálo sluníčko ze všech stran perfektně zvládly.

Mgr. Kateřina Blinková