Jak se z nás stali čtenáři

V úterý jsme se vydali do nedalekého Dvora Králové nad Labem.

Naším cílem se stala knihovna Slavoj, kde jsme měli být pasováni na čtenáře.

Po příjezdu do Dvora Králové jsme se však nejprve nasvačili v blízkém parku Schulzovy sady.  Poté jsme se vydali do nedaleké knihovny Slavoj, kde už na nás v zahradě čekal skřítek Slavouš s královnou Abecedkou I.

Po slavnostním uvítání nám chtěli přečíst pohádku, co se ale nestalo.  Písmenka zmizela!

Zlý skřítek Písmenkožrout, kterého vyslal zlomyslný Nečterád, si pochutnal na všech písmenkách z pohádky.

Naším úkolem bylo ztracená písmenka zachránit. Nebylo to pro nás nic těžkého, protože už skoro všechna písmenka známe, a to díky metodě SFUMATO, kterou se učíme v naší škole číst.

Přečetli jsme věty, písmenka doplnili a Písmenkožrout „ostrouhal mrkvičku“.

A tak jsme Písmenkožrouta porazili.

Za záchranu pohádek nás pak královna Abecedka I. pasovala svým žezlem na čtenáře.

Odměnou nám byl diplom, čtenářský průkaz pro školu a Deník naruby, kde můžeme sami známkovat rodiče, prarodiče, či učitele za přečtené pohádky.

Na závěr jsme se ještě osvěžili výbornou zmrzlinou a ledovou tříští a pohráli si v parku.

V září se do knihovny znovu vrátíme, ukážeme svoje deníčky a budeme doufat, že se zlý Písmenkožrout už nikdy nevrátí.

žáci 1. a 2. ročníku