Projekt: ‚‚Exkurze do harrachovské sklárny”

Ve čtvrtek jsme byli na celodenní exkurzi v  Harrachově, financováno ze ŠABLON II. Nejprve jsme se setkali s odborníkem z praxe, který nás provedl po provozu sklárny, vypravoval nám o historii sklářství. Ukázal nám, z čeho se vyrábí sklo, jaké přísady se přidávají do barevného skla a další pomůcky. Skláři nám předvedli své pece a výrobu skleniček a váz. Poté jsme pozorovali práci brusiče a mohli nahlédnout, jak se výrobky třídí a balí do krabic. Velkou radost jsme měli ze skleněných prasátek a skleniček, které jsme si mohli koupit. Následovala prohlídka Muzea skla s jeho velkolepou sbírkou jak skleniček, pohárků, váz tak různých těžítek, lustrů a dalších výrobků zvířátek.
Po obědě a návštěvě cukrárny jsme se vydali pěšky k Mumlavskému vodopádu, který je přírodním skvostem krkonošského přírodního parku.
Celá exkurze byla moc krásná a žáci byli hodní.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více fotografií na

https://logopedickaskola.rajce.idnes.cz/Exkurze_do_Harrachova_16._9._21/