Exkurze do filmy Malus

Asi znáte rčení “Každý den jablko, od doktora daleko”. Takže se zakousněte do jablka a přečtěte si v následujícím článku, jak jsme si s dětmi z logopedické školy užili exkurzi do firmy Malus v naší obci.

V pondělí 27. září jsme se na exkurzi vypravili. Na místě nás přivítala zástupkyně firmy paní Ing. Kateřina Krobotová, která měla pro naše žáky připravený zajímavý program.

V rámci komentované exkurze jsme se seznámili s dlouhou a náročnou cestou jablíčka od květu až na jídelní stůl. Všechno začíná na sadu náročnou prací místní včelařky, která obhospodařuje více než 100 včelstev. Včelky opylují květy, čímž začíná „život“ vlastního plodu.

Za pomoci moderní techniky a technologií zde zaměstnanci o malé plody pečlivě pečují a starají se o zdraví stromků. Proces zrání vrcholí na sadu samotnou sklizní, čímž ale cesta ke spotřebiteli nekončí. Následuje obtížná práce v místní třídírně, kde se každé jablíčko musí vzít do ruky, zkontrolovat a ještě roztřídit podle velikosti do příslušných beden. Bedny s jablky jsou poté pečlivě uskladněny v halách vybavených speciální ochranou technologií. Odtud pak již v průběhu téměř celého roku jablka putují ke svému konečnému spotřebiteli.

Na závěr exkurze jsme si všichni pochutnali na čerstvě utrženém jablíčku.

Tímto velmi děkujeme Ing. Kateřině Krobotové, která nás celou výrobou provedla a umožnila nám nahlédnout do procesu „vzniku jablka“. Poznávání místní ovocnářské výroby je  velkým přínosem nejenom pro děti, ale i pro nás pedagogy.

Za ZŠ  a MŠ logopedickou Choustníkovo Hradiště  Mgr. Lenka Marečková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více fotografií na

https://logopedickaskola.rajce.idnes.cz/Exkurze_do_firmy_Malus_27._9._2021/