DEN ZEMĚ

DEN ZEMĚ 2023- TŘÍDĚNÍ ODPADU- BESEDA SE SOUTĚŽEMI

Den Země je každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. I my jsme si ve čtvrtek 4. 5. tento významný den připomněli. Začali jsme tematickou besedou, při které jsme si zopakovali základní pravidla, které bychom měli dodržovat, aby naše příroda, zůstala krásná a plná života. Hlavní téma, které jsme při našem povídání rozvinuli, bylo třídění odpadu, které je velmi důležité. Zopakovali jsme si pravidla třídění odpadu a zhlédli jsme i ukázkové motivační video.

Další část našeho vzdělávání pokračovala na školním hřišti, kde jsme si zasoutěžili a plnili tematické úkoly. Nejvíce nás bavilo čtvrté stanoviště, kde jsme třídili odpad do příslušných barevných tašek. Odpoledne nám rovněž zpříjemnilo teplé a slunečné počasí.

Úkoly a soutěže nás velmi bavili a také už přesně víme, jak správně třídit. Ale úplně nejlepší by však bylo, samotnému vytváření odpadu- předcházet. Opakování je matka modrosti a v tomto směru platí dvojnásob, takže TŘIĎ, TŘIĎME, TŘÍDÍME!

Fotky ke zhlédnutí na FB stránkách školy: https://www.facebook.com/zslogo