Od narození spisovatele a humanisty Karla Čapka (9. 1. 1890 – 25. 12. 1938) uplynulo již 130 let. Karel Čapek patří mezi významné osobnosti našeho kraje, narodil se v nedalekých  Malých Svatoňovicích. Jako připomínku jeho výročí si každá třída ve dnech 9. 1. 2020 a 13. 1. 2020 připravila projektový den. Mezi jeho literární tvorbu pro děti patří knihy Devatero pohádek a všem jistě známá Dášenka, čili život štěněte. Žáci se stručnou a jasnou formou seznámili s životem a tvorbou spisovatele Karla Čapka. Při četbě pohádky měli žáci problém s pochopením obsahu některých dobových pojmů. Ilustrace k pohádce a tvorba pohlednic s poštovní známkou se žákům povedla. Starší žáci se celkem dobře orientovali na mapě ČR,  naučili se vyhledávat informace pomocí internetu, zpracovat je a vyhodnotit. Pracovali se zapojením ICT technika do výuky.