S papouškem po Evropě

V týdnu 3. - 7. června probíhá projekt "Evropa otevřená všem, škola otevřená všem"  -  "S papouškem po Evropě". Projekt probíhá za podpory MŠMT, Domu zahraničních služeb a Národní agentuře pro evropské vzdělávací programy. Během pěti dní děti navštíví jednotlivé evropské státy a seznámí se s evropskou kulturou, sportem, stravou, literaturou a pohádkami pro děti. V jídelníčku se objevují jídla z Itálie, Řecka, Německa, Maďarska,... Promítají se cestopisy a prstem na mapě mohou děti cestovat v encyklopediích, na nástěnkách a při práci s výukovými programy na PC. A ve středu nás čeká dvouhodinový výlet po Evropě... Odpoledne pak děti ve školním kině shlédnou cestopisnou pohádku a pro dospěláky pracovníci Domu zahraničních služeb připravili seminář o celoživotním vzdělávání. V rámci projektu nás ještě navštíví žáci ze ZŠ v Trutnově a děti z místní MŠ.

Prohlédněte si naši školu

 

 

© Základní škola logopedická a Mateřská škola logopedická