Vánoce ve družině

Ve středu 19. 12. k nám přišel Ježíšek a nadělil spousty krásných dárečků. Vánoční odpoledne s posezením u stromečku jsme započali povídáním o Vánocích, o Štědrém dni a o tradicích a zvycích, které se pojí s Vánoci. Některé zvyky jsme si i vyzkoušeli. Dámy házely střevícem, posílali jsme lodičky po vodě, rozkrojili jablíčko aj. Posezení se neobešlo bez ochutnávky cukroví a vánočky. Nakonec přišlo na řadu rozbalování dárečků. Nadílka byla veliká a Ježíškovi moc děkujeme za dárečky.

Vánoce v Ratibořicích

Dne 6. 12. se na naší škole uskutečnil výlet do Babiččina údolí v Ratibořicích, kde jsme navštívili tamější zámek, mlýn, Babiččino bělidlo i vánoční trhy. Při prohlídce zámku jsme byli okouzleni vánoční atmosférou, krásnou sváteční výzdobou, ale i povídáním paní kněžny, která nás na zámku mile přivítala. Bohužel nám při prohlídce zámku nebylo povoleno fotit. Ale to nás vůbec nemrzelo. Bedlivě jsme poslouchali vyprávění paní kněžny, poslechli jsme si koledy zahrané na klavír. Pan komorný nás seznámil s tehdejšími obyčeji a vánočními tradicemi.

Následovala návštěva mlýna, kde jsme zhlédli vystoupení plné zpěvu, tance, koled a hraní na dobové hudební nástroje.

Nakonec jsme náš výlet dovršili nahlédnutím do babiččiny světničky na starém bělidle, která byla hezky adventně vyzdobena.

Výlet se nám líbil, užíváme Adventu a moc se těšíme na Vánoce.

Mikuláš ve družině

Dne 5. 12. naše žáky čekalo veliké překvapení. Přišel nás navštívit čert, Mikuláš a anděl. Čert si nejprve posvítil na mnohé „zlobílky“, kteří si i párkrát museli skočit přes koště, aby své hříchy odčinili. Každá skupina žáků, přednesla připravené básničky. Mikuláš za odměnu všechny žáky štědře obdaroval nadílkou a anděl rozdal svá požehnání. Děkujeme čertovi, Mikuláši a Andělovi za návštěvu a slibujeme, že budeme hodní, zůstaneme kamarádi a budeme si pomáhat.

Doremi

17. 10. se v naší škole konala pěvecká soutěž DOREMI. Soutěže se zúčstnily jak družinové, tak internátní děti. Poděkování patří porotě, která každý výkon patřičně ohodnotila a udělila body. Na konci soutěže následovalo závěrečné vyhodnocení a rozdávání cen. První místo obsadil Tomáš H. s písní Kozel. Na druhém místě byla Glórie s hezkou českou písničkou - Okolo Hradce. Třetí místo obhájila Kája a Štěpa. Gratulujeme!