Vánoce ve družině

Vánoce na internátě a ve družině začaly posezením u stromečku. Povídali jsme si nejen o Vánocích, ale i o vánočních zvycích a některé z nich jsme si i vyzkoušeli. Děti se dívaly, zda v rozkrojeném jablíčku bude hvězda a také pozorovaly "lodičky" plovoucí po vodě. Zkusili jsme si věštění budoucnosti z vylitého vosku.  Dívky si nakonec hodily střevícem, tak jako to dříve dělávala děvčata, aby zjistila, zda se do roka vdají. ? Vše bylo završeno rozdáváním dárečků. Ježíšek byl opravdu štědrý. Děkujeme.

Betlém Třebechovice

Ve středu 13. prosince jsme se vydali na výlet do Třebechovic pod Orebem, abychom načerpali vánoční atmosféru. Třebechovické muzeum betlémů má ve svých sbírkách více než 400 betlémů zhotovených z nejrůznějších materiálů a pocházejících ze všech oblastí České republiky, velmi starých, ale i ze současnosti.

Mikuláš

6. 12. 2017 se v naší škole konala Mikulášská besídka. Přišel nás navštívit Mikuláš s čertem. Děti měly pro Mikuláše přepravné básničky i písničky, které se Mikulášovi moc líbily. Na své si přišel i čert a pár dětí si i několikrát skočilo přes metlu s příslibem, že se polepší. Děkujeme Mikulášovi a čertovi, že nás  nejen přišli navštívit, ale přinesli dětem i mnoho sladkých nadílek. Děkujeme! Už teď se těšíme na příští rok.

Stardance

Soutěž o nejlepší taneční výkon. Tato soutěž se konala 15. listopadu.  Zúčastnily se děti internátní i děti z odpolední družiny. Některé děti si připravily sólo vystoupení, ostatní vystupovaly ve skupině.

S přípravou jednotlivých vystoupení pomáhaly paní vychovatelky. Soutěž měla samozřejmě i svou porotu. Porota hodnotila hlavně snahu a taneční nasazení dětí. Soutěž Stardance započal Péťa Žďárský. Následovalo loupežnické vystoupení. Zatančili nám dokonce i popeláři.  Kluci zatančili, dokonce i hlasitě zazpívali, na známou píseň od kapely Kabát. Amálka s Kristýnkou předvedly "jemné" vystoupení na známou píseň z pohádky Ledové království. Natálka s Kristýnkou zatančily na píseň od Zuzany Norisové - Pátá. Kluci z družiny (Kuba, Martin a Jonášek) předvedli, jak si zpívají tři čuníci, když jdou pěkně za sebou. Dvojčata Míša a Pája zatančili Kalamajku. Péťa zatančil pravý a nefalšovaný Gangman style. Míša zatančil na píseň z reklamy - mňam , mňam, Bobík! Tom společně s paní vychovatelkou předvedl vystoupení s míčem a samozřejmě i s hudbou. Děvčata (Zuzka, Kája a Anička) tančily na píseň od Sámera. Tadeáš předvedl divoký tanec na taneční remix od Chipmunků. A máme tu vítěze!!!!!!  Nejvíc bodů od poroty dostal Míša, a to zejména za své nadšení a snahu. Gratulujeme. Na druhém místě byl Péťa. Dvě 3. místa obsadili Pavlík a Tadeáš.  A na 4. místě se umístily děvčata s vystoupením na píseň od Sámera. Gratulujeme.