Hasiči

Ve čtvrtek 26. dubna se konal výlet do hasičské stanice ve Dvoře králové nad Labem. Žáci si prohlédli nejen hasičská auta a jejich vybavení, ale i vše ostatní, co hasič ke své práci opravdu potřebuje. Děti si vyzkoušely pravou hasičskou helmu, kyslíkovou masku a v neposlední řadě i ochranný oblek. Závěrem naší exkurze jsme si poslechli požární sirénu a klakson, ze kterého nám málem ulétly čepice .

Exkurze vojáci

Dne 11. 4. jsme se zúčastnili návštěvy vojenského opravárenského zařízení v Jaroměři – Josefově. Na samém konci Josefova (naproti letišti) je rozlehlý areál vojenského zařízení, který sice obyvatelé Jaroměře registrují, ale o jehož činnosti a hlavně historii mají pramálo informaci. Kromě Dnů otevřených dveří před Dnem dětí na konci května každého roku, nemají možnost se o tom, co se děje za plotem, dozvědět. My jsme však tuto možnost dostali a odvezli jsme si spousty zážitků, informací a zajímavostí. Dnešní Úsek oprav Jaroměř (Vojenské zařízení 5512), jak se nově od roku 2013 nazývá, je pokračovatelem tradic vojenského výzbrojního opravárenství započatého již před 231 lety. A tady je pár fotek z naší návštěvy…….

Ferdinandov

4. 4. 2018 jsme se s žáky vydali na pěší výlet do části Choustníkova Hradiště zvané FERDINANDOV. Tato část obce je obdivována zejména svým výskytem krásných jarních kytiček, které jsme přišli obdivovat. Viděli jsme louku bledulek , sněženek, ale i narcisek. Viděli jsme rybníček střežený vodníkem, a také významné i méně významné domy a místa, ke kterým se však váže zajímavá historie. Vše jsme si pověděli, prohlédli, pěkně se prošli, přivoněli ke kytičkám a nakonec jsme u rybníka posvačili. Výlet se nám moc líbil. Už teď se těšíme na další rok, kdy tuto malebnou pohádkovou oblast znovu navštívíme.

Velikonoční soutěž

Soutěž o nejkrásnějšího velikonočního zajíce

Soutěž probíhala formou hlasování. Zajíček, který dostal nejvíce hlasů- hvězdiček- vyhrál! Hlasování probíhalo při konání velikonoční výstavy. Hlasovat mohli nejen žáci, ale hlavně rodiče a ostatní návštěvníci naší výstavy. Vyhlášení probíhalo v naší klubovně. Umístili se všichni soutěžící, a to od desátého místa až po to první.  Žáci, kteří se soutěže zúčastnili, byli patřičně odměněni. Gratulujeme Míšovi, který se umístil na prvním místě a měl nejhezčího velikonočního zajíce.