Braunův Betlém

Paní Martinka seznámila děti s jednotlivými sochami a s jejich historií. Ke každé soše se váže pověst. Děti napjatě poslouchaly jednotlivé příběhy z bájných dob ....

Les a houby

Minulý týden naši školu navštívil lesní pedagog pan Václav Lokvenc. Jeho program byl velice zajímavý a žáci se dozvěděli spoustu informací o kůrovci, lýkožroutovi, poznávání stromů a výlovu rybníka.  Děti měly příležitost vidět a osahat si kůže různých živočichů, růžky a parůžky, nožičky a kopýtka rozmanité zvěře. Když jsme si už vyprávěli o lese,  tak jsme byli moc rádi, že naši školu navštívil také mykolog pan Jaroslav Malý. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o houbách. Jak poznat určité druhy jedovatých hub, a které jsou naopak chutné. Někteří si odnesli i sladkou cenu ze soutěže. smiley

72 hodin

Co je 72 hodin?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po páté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15. října 2017) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

My jsme se pustili do úklidu okolí naší školy a vesnice. Společně jsme sbírali odpadky a uklízeli tak svoje nejbližší okolí. Abychom to měli kolem sebe ještě hezčí, zasázeli jsme na záhonek i několik cibulek tulipánů a narcisek.

Dopravní výchova

V týdnu od 2. do 6. října proběhl ve škole projekt Dopravní výchova. V různých předmětech žáci procvičovali bezpečnost na ulici v roli chodce a cyklisty. Prakticky si vše vyzkoušeli na dopravním hřišti ve Dvoře Králové nad Labem, kde jim pracovníci DDM 1 připravili program - výuku bezpečnosti v dopravě, jízdu na kole a koloběžce na dopravním hřišti.

ZOO

Ve středu 13. 9. jsme byli v Zoo ve Dvoře Králové. Velmi se nám líbili 2 hroši, kteří nám ukázali, jak umí plavat jako rybičky. V safari bylo hodně zvířat a nově jsme tam viděli 2 žirafy. Moc se nám tam líbilo.

Sklo kolem nás

V pondělí 11. září 2017 navštívil naši školu umělecký sklář Michal Zahradník. Během přednášky o skle, provázené praktickými ukázkami se děti nenudily. Nad ohněm přímo kouzlil se skleněnými trubičkami. Sklo foukal, mačkal, stříhal a řezal. Ukázal nám skleněnou nit, pružinu i skleněný papír. Všichni si vyzkoušeli foukání skla a odnesli si domů svůj vlastní výrobek.