Školní výlet

Dne 16. 6. jsme navštívili hvězdárnu v Hradci Králové. Ve hvězdárně jsme se rozdělili na dvě skupiny: mladší a starší žáci. Každá skupina měla svůj program a průvodce.

První část naší návštěvy se odehrála v kinosálu. Zde jsme si zopakovali učivo o sluneční soustavě a mladší dětem byla promítnuta pohádka. Potom jsme se přesunuli do planetária. V planetáriu jsme pozorovali hvězdnou oblohu v různých ročních obdobích a nejznámější souhvězdí. Z planetária jsme vystoupali pod otočnou kopuli hvězdárny, kde jsme si mohli prohlédnout veliký hvězdářský dalekohled.

Výlet pokračoval návštěvou skanzenu v Krňovicích. Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. Soustřeďuje architektonické a technické památky regionu Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší. Ve skanzenu nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.

Prohlédněte si naši školu

 

 

© Základní škola logopedická a Mateřská škola logopedická