Plavecký výcvik

Od března do června jsme se účastnili plaveckého výcviku v Hořicích v Podkrkonoší. Plavecký výcvik jsme si užívali. Instruktoři na nás byli moc hodní. Učili jsme se nejen jednotlivé plavecké styly, ale také jsme si užili mnoho zábavy. Hráli jsme vodní pólo, lovili jsme puky ze dna bazénu, hráli si s míči, stavěli vodní věže a podobně. Nejvíce se nám líbila vodní trampolína. Někteří z nás vyzkoušeli skok ze skokánku. Instruktoři vyzkoušeli naši výdrž a statečnost, když jsme plavali přes celý bazén. Po výcviku jsme se mohli zahřát ve vířivce, za což jsme byli vděční. Při naší poslední hodině jsme závodili. Vítěze čekala odměna v podobě diplomu a malé pozornosti. Výcvik se nám líbil, instruktorům moc děkujeme a už se nemůžeme dočkat dalšího kurzu.

Kuks

Ve středu 3. června byl nádherný slunečný den. Naše družina se proto vypravila na výlet do Kuksu. Vyrazili jsme hned po obědě, sluníčko svítilo a ptáčci nám krásně zpívali. V Kuksu jsme navštívili hospital, krásně opravené zahrady a hrobku Šporkovy rodiny. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na malé občerstvení.

Školní výlet Praha

19. května se žáci naší školy vypravili na dlouho očekávaný školní výlet do Prahy. Cesta to byla dlouhá, ale zábavná. Navzájem jsme si ochutnali svačiny a všechny možné dobroty, které skýtaly naše batůžky, abychom se posílili na celodenní chození. Cílem cesty bylo divadlo Spejbla a Hurvínka, kde jsme shlédli krásné představení Hurvínkův popletený víkend. Stihli jsme navštívit Pražský hrad, katedrálu sv. Víta a projít se po Karlově mostě. I přes občasné dešťové přeháňky se nám výlet vydařil a náležitě jsme si ho užili. Přesvědčit se o tom můžete z našich fotografií.

Záchranná stanice Jaroměř

Ve středu jsme navštívili záchrannou stanici pro zraněné a handicapované volně žijící živočichy v Jaroměři. Děti se dozvěděly o nejčastějších příčinách zranění volně žijících živočichů zaviněných lidskými aktivitami a možnostech, jak jim předcházet. Viděli jsme řadu volně žijících živočichů, které z různých důvodů již není možné navrátit do volné přírody. Děti si mohly pohladit i některá zvířata – fretka, vodní želva, agama,…).